озеро Подорожнє

Площа водойми: 380.0 Га
Середня глибина: 30.0 м
Максимальна глибина: 115.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Лише вдень
Умови для відпочинку: Водойма дуже цікава, заїзд із місцем для розкладання палатки є тільки із сторони села Подорожнє. Щодо місць для рибалки з берега то їх дуже мало і найбільше місця для ловлі із берега також зі сторони Подорожнього. Відносно інфраструктури - відсутня повністю, озеро нічийне і дике. Є типу діючий кар'єр (якщо дивитись на ліво від села). Лісок і деревця є, але дещо далі від берега (близько 50-100 м)
Особливості:
Оновлено: 23 Жовтня 2020


Озеро з назвою Подорожнє, місцеві називають його не інакше як “Яма”, між селами Крехів-Антонівка-Подорожнє-Маринка, район Журавно.

Ця водойма утворилась на місці затопленого сірчаного кар’єру де добували шутер. В одному місці тут є сільський пляж.

фото кар'єр Яма

Яма


Схема доїзду зі Львова наступна: через Жидачів заїжджаємо в Журавно, проїжджаємо центр і біля цвинтаря (це буде 2й цвинтар – 1й на початку Журавно), буде поворот направо – повертаємо туди (це дорога на с. Володимирці і Подорожнє). Проїжджаємо Володимирці, дополовини проїжджаємо Подорожнє. Десь близько середини села асфальтна дорога робить різкий лівий поворот на 90 градусів (там ще бетонна зупинка на самому повороті є). Від цього повороту в право відходить досить вузька грунтова дорога нормальної якості. Дорога проходить через щось схоже на хутір який закінчується футбольним полем. Проїжджаючи це все виїжджаємо на сам берег “Ями”. Загалом, дорога від Журавно до озера – в нормальному стані.

Береги частково вкриті підтопленими кущами та деревцями, місцями є стіна комишу. Під берегами затоплені дерева і обліпиха.

Грунт довкола озера в загальному із шутру, але є міся із “мергелем” – це різновид глини, яка в сухому стані тверда як бетон, проте при найменьшому дощику миттєво перетворюється в непроїзну кашу (це варто знати і не заїжати машиною до самої води, є варіант після дощика там заритись по капот – перевірено на собі :))

Кар’єр дуже великий (близько половини озера в с. Грушево чи 7-8 водосховищ типу Гамаліївки). Глибини реально вражаючі – скільки метрів відстань від берега, така приблизно і глибина під-човном), а найглибше 75 м.

Рибалок як правило мало, браків трохи є. По рибі – точно є краснопірка, верховодка, окунь та щука – це те що самі ловили чи бачили. Озеро славиться трофейною щукою, із достовірних джерел відомо що ловили екземпляри в районі 5-12 кг.

Колись карп великий був,як і карась під 2кг.Щоб зрозуміти чому там зараз немає карпової рибалки,треба знати специфіку озера.Озеро багато років піднімає рівень води.На дні багато затоплених дерев(більшість обліпиха).Коли гарно ловиш рибку на певному місці одного року,на другий рік це місце вже під водою.Глубина в деяких місцях по ехолоту перевищувала 90! метрів.Хижак має де розгулятися.Деякі монстри тягають човни.Щука є не дитячих розмірів.Скоро вода дойде до максимально висого рівня,і тоді можна буде говорити про розвиток іхтіофауни

Човна й ехолот треба полюбе. Окунь стоїть переважно на 12-15 метрах.Глибина озера понад 100метрів так що 10-15 метрів то міляки.

Без човна тут немає, що й робити.

http://www.active.lviv.ua/topic-t3845.html

Зовнішня розвідка доповідає

05.08.2010
Були на “ямі”. Щука відпочивала. Перепробували все, що було- повний ноль. Можливо погода підкачала ( цілий день дощило). Після обіду почав окунь рухатися, спіймали кілька, от і все. Дуже багато авансів роздавали цій водоймі.
Висновок: 180км. дороги цього не вартувало, задалеко, як для експериментів.
Дмитро

06.09.2010
був якось недавно, Риба – абсолютний ноль, навіть краснопірка не клює, ще й на підїзді до озера забуксували, змокли під дощом, поки машину пхали, а на додачу ще лишив у воді зацепом кілька блешень, джигів та дорогий воблер.Береги обривисті, можна юзнути у воду, а лодкою небезпечно плавати, бо повно затопленої обліпіхи, може хвилею прибити до цього колючого дерева і лодці буде капец…
Федір

03.03.2011
Дорого 200 км, улов 0.Як клюе то розмір окушка до 250 грам,щучка травянка,і плотвичка. Був там особисто 5 раз.Два рази годину штовхали машину,адже карьер глинний і після навіть маленького дощу повна попа,а один раз шукали трактор.Один раз ночували і вночі мєсні які дуже люблять відпочиваючих вкрали газову плиту і балон ,а також намагалися колесо з автівки зняти,добре що секретки стоять.Також стоять таблички що ловити і відпочивати заборонено,бо карьер це діюче держ підприємство,про що нам пояснив хмурий дядько який командував бульдозером.Доречі нас зігнали з вібраного місця під табір і почали закопувати якісь метрові труби.Підхід до води проблемний адже основний берег це обрив метрів 5-6 і вище,а там да можна спуститись до води буде пляж куди літом приїзджають з навколишніх сіл тьма народу і закинувши ноги на вашу палатку будуть засмагать.Крім того по берегах немає трави(ну неросте вона на глині) і відвовідно весь відпочинок проходить на грязі,яка дуже хреново відмивається.А якщо дощь…не дай вам Боже.

25.04.2011
Кожного року вода піднімається близько 3-5м. за рік. Їздили починаючи з 2005 року. Зараз є глубини до 90м. Ловили карася вагою до 1,5 кг., коропців до 1 кг. Звичайно є там і більші екземпляри. Зараз, коли вода постійно піднімається і затоплює місця на яких ти рибалив ще минулого року кльову не має. На мій погляд риба постійно мігрує, адже глубини є великі і все затоплює. Коли вода стабілізується думаю що будуть насиджені місця і тоді все з кльовом буде в порядку.
Fisherman

12.03.2013
Я можна сказати місцевий рибалка.Яму знаю більше 15 років де часто рибачив в основному на карася.Сама краща рибалка була коли Яма була поділена на 2 озера.Тоді карася на 2 вудочки ловили по5-8кг.а вже тоді карпи на червяка попадались що не можна було його зрушити з місця. Так що карп у”Ямі” точно є великий.Минулого року знайомий сидів на карася то взяв карп на червяка 6-7кг.Озеро постій рівень води зростає бо в ного спрямована річка Крехів.Ще має піднятись рівень приблизно до1.5м-1.8м і тоді рівень стане на місці.Можливо і тоді рибалка стане активніша.Глибина зараз сягає більше 70м місцями.Рибалити на спінінг з дна практично в “Ямі” не можливо ви його просто не витигнете(сплошні корчі і тростина)
Ігор Гладиш

14.07.2014
Я не пам’ятаю, но десь 2010-2011-х роках був замір води то в одному місці вода сягала 115 метрів. Десь через рік був замір води то місцями вода була 85 метрів… радіоактивність велика. Десь на глибині 30 м. Уже не могла жити риба. (за припущенями тих геологів що проводили заміри). Тому що рівень радіації перевищував норму у “багато” разів. Там видобували сірку! А потім знайшли УРАН!!! Кар’єр законсервували, яму затопили. Рівень вони набирається і замулює дно.
drug113


Коментарі