озеро Задорожнє
3.5(2)

Площа водойми: 55.0 Га
Середня глибина: 45.0 м
Максимальна глибина: 48.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Лише вдень
Умови для відпочинку: Квадроцикли, пляж, за проїзд власним транспортом на територію потрібно щось платити
Особливості:
Оновлено: 15 Листопада 2017


Озеро Задорожнє – це затоплений Дроговижський піщаний кар’єр біля міста Миколаїв Львівської області(в 1974 році у північно-східній частині кар’єру стався зрив одного з карстів, які оточували об’єкт. Спроба відкачати воду була безрезультатною. Тому прийняли рішення евакувати техніку з кар’єру, а сам кар’єр затопити. ). Кар’єр утворює два озера. Перше озеро, що знаходиться біля станції Задорожнє, – це більше озеро для відпочинку та купання. Його площа становить понад 50 Га. Східної та південної сторони озера знаходяться дачні ділянки. А із західної сторони озера розміщені облаштовані пляжі, вхід на які платний.

Береги і дно піщані. Середня глибина на Задорожньому складає 45-48 метрів(!).

Популярне місце відпочинку львів’ян і не тільки. Тому влітку дуже багато людей, що купаються.

Сіток весною і осінню тьма.

Проїзд до водойми: Власним транспортом їхати в сторону Миколаєва, повертати на Комарно (направо). В кінці села, перед залізничним переїздом знову направо і по бетонці в сторону дач. Схибити важко.
Електричкою до станції Задорожнє

Це водойма загального користування – тому діють правила любительського рибальства.
http://www.active.lviv.ua/topic-t408.html

Зовнішня розвідка доповідає

01.05.2012
тепер на Задорожньому всюди йде активне будівництво,-з одного боку дачі, з іншого-огороджені відпочивальні зони. Наш господар зажадав 20грн. за в”їзд авто в зону, а також по 10 грн. за кожного відпочивальника. за дитину грошей не взяли, а за чотирьох дорослих довелося заплатити. також нам запропонували мангал за 10 грн., дрова, і за окрему плату бесідку, від якої відмовились. поки друзі займались шашликом, я пішов покидати спін, колега взяв поплавчанку. перекидавши всі свої вертушки та воби, жодного ударчику не відчув. у друга на поплавок теж нуль. малька під берегом плавають просто хмари, що потішило. крім нас теж були ентузіасти, які мочили в воді свої снасті, але жодного улову помічено не було. можливо, не в останню чергу це пов”язано з шоком для риби, яка пішла від берега, оскільки людей було дуже багато, відпочивальні зони були заповнені фактично наполовину, що для кінця квітня -занадто. ну і класичні крики, музика, п”яниці, які полізли купатися, і т.д. Отже, якщо їдете туди компанією, і хочете потрапити в хорошу зону з бесідками , мангалами та стоянкою – віддасте до 100грн. Є простіші зони, без зручностей та стоянки,-там збирають по 5 грн. З надією порибалити, коли хороша погода і багато людей- доведеться попрощатися. Для себе висновок зробив – більше не ногою

21.06.2013
Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області інформує, що 20 червня була проведено обстеження водного об’єкту «Задорожнє» («Байкал») на предмет незаконного захоплення прибережно-захисної смуги даної водойми. Згідно ст. 88 «Водного кодексу», з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги, зокрема для ставків площею більше 3га протяжність такої зона повинна становити 50 метрів.
Слід відзначити, що одним із ініціаторів даного обстеження було керівництво Львіврибоохорони.
В склад комісії увійшли, крім працівників Львіврибоохорони, ще представники Миколаївської районної державної адміністрації, Екологічної інспекції та інспекції із ведення сільського господарства.
За підсумками перевірки комісією встановлено порушення ст. 47 «Водного кодексу України», так як власниками прилягаючих до водойми присадибних ділянок, порушено право громадян на загальне водокористування, а саме на задоволення їх потреб в купанні, плаванні на човнах, любительському та спортивному рибальстві, водопої тварин, заборі води з водних об’єктів на безкоштовній основі. Також комісією було зафіксоване порушення ст. 89 «Водного кодексу України», так як власниками вищевказаних присадибних ділянок в незаконно захоплених прибережних смугах проводиться розорювання земель, будівництво споруд, а також садівництво та городництво.
Матеріали зібрані комісією будуть передані відповідним правоохоронним та природоохоронним органам для реагування та наведення порядку в законній площині із горе-власниками присадибних ділянок, які прилягають до водойми «Задорожнє».
Крім цього, державними інспекторами Львіврибоохорони були проведені заходи на предмет виявлення заборонених знарядь лову та порушень правил любительського рибальства. За результати тралення акваторії водойми «Задорожнє» було виявлено 4 безгоспних знарядь лову, а саме: 3 сітки-екран і 1 ставна сітка, про що складено відповідні акти.
Відеоматеріали щодо даної тематики були висвітлені журналістами каналу «ЗІК» в передачі-новин «Огляд дня» за 20 червня 2013 року.


Коментарі