озеро Волянське
4.0(2)

Площа водойми: 405.0 Га
Середня глибина: 2.0 м
Максимальна глибина: 6.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Лише вдень
Умови для відпочинку: Чарівна природа, далеко від цивілізації
Особливості:
Оновлено: 25 Січня 2020

Легендарне щуче озеро!

Волянське – озеро карстового походження у Ратнівському районі Волинської області знаходиться на сході села Щитинська Воля.
Довжина 2,5 км, пересічна ширина 1,6 км, площа 4,05 км. кв., пересічна глиб. 4 м (насправді вже ні, аби 2 метри було і дуже багато мулу), максимальна — 6 м. Волянським каналом через озеро Святе сполучається з річкою Прип’ять, а також через озера Біле та Плотичне двома каналами — з Дніпровсько-Бузьким каналом. Береги пологі, низькі, заболочені. Живиться атмосферними опадами та підземними водами.

З риб водяться лящ, карась, щука, короп та ін.

Отже їздили ми на це озеро в серпні 2007 на запрошення tosi та Kostaj. До енциклопедичних даних додам – озеро з надзвичайно чистою водою (що характерно для більшості волинських озер) трошки підфарбованою чи то торфом чи якоюсь рослинністю. Знаходиться на значній відстані від великих населених пунктів, як наслідок кількість рибалок на ньому зовсім невеличка. Ми були там на день незалежності – і зустріли буквально декілька риболовів. Мені здалось що пересічна глибина озера до 2 метрів. Сильно заросле підводною рослинністю.


Найкращі місця для рибальства (мені так здалось, та і власне тут ми всю рибу і зловили) знаходяться в тій частині де з озера виходить канал до озера Біле. Риба: красноперка, окунь, щука – інших не ловили, але напевно вони там є.

Загальне враження дуже позитивне: і відпочити можна і рибку половити. Проте із-за заболочених берегів місця для зупинки небагато.

http://rybalka.lutsk.ua/forum/viewtopic.php?f=14&t=1263

Ось що було записано особисто автором цього вебсайту під час велоподорожі цими краями:

Поряд знаходиться село Щитинська Воля, назва якого пішла від прізвища польського пана Щитиня. Озеро останніми роками дуже й дуже заросло водоростями. Тут працювали електрики, періодично ставлять сітки і працюють климвами. Короп попадається також, але вкрай рідко.


Коментарі