Млинів
3.7(62)

Площа водойми: 288.82 Га
Середня глибина: 4.0 м
Максимальна глибина: 8.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Примітка по оплаті: безкоштовно
Особливості:
Оновлено: 27 Січня 2022

Розмір водосховища: майже 300 гектарів. Хоча площа точно не відома, і залежить від того, яку акваторію вважати водосховищем. Максимальна ширина – 600м.
Характер дна: плесо і русло з твердим дном – злегка замулене. Прибережна акваторія – замулена і поросла лопухами. Заливи – замулені. .
Глибина: До 4-5м. Окремі ями – до 8м і більше.
Рослинність водойми: чим ближче до плавнів у акваторії приватного сектору – тим рослинність густіша. Росте на глибині до 2.5м. Лілії, глечики, кропивка, нитчатка.
Наявність місць лову: досить багато кладок на Млинівському березі. Протилежний берег більш дикий. Місць для ловлі вдосталь.
Риболовецький пресинг: пресинг сильний. Особливо на вихідні.
Риба: Лящ – фідер, болонка, матч – на горох, пшеницю, рідше на кукурудзу, хробака з опаришем, розмір від 32 до 50см. Плотва – фідер, болонка, мах, – на парені злаки розмір до 25см. Окунь-все зрозуміло. На спін – дрібний. На живця літом – крупніший. Сом – дрібний до 70 см. Щука – рідкість. Але попадають і достойні екземпляри на спінінг і на живця. Густера – фідер, болонка, мах, матч – парені злаки, кукурудза, горох, мастирка, хробак, опариш, розмір до 800 грамів. Сріблястий карась. Лин. Карп. Верховодка. Красноперка.
Рекомендовані наживки: парені злаки, хробак, опариш, горох, кукурудза, мастирка.
Умови риболовлі: відповідно до Законодавства України.Норма вилову – 3 кг. Мінімальні розміри риб до вилову також мають враховуватись. Обмеження у весняно-літній період (період нересту) та осінньо-зимові обмеження вказані у відповідних наказах.
Умови для відпочинку: для цивілізованих відпочиваючих завжди знайдеться місце. Багато місць з зручним під’їздом до берегу. Намет теж не проблема поставити
Дрова для вогню можна купити в людей, що живуть біля водойм, або назбирати самим. Можливість обрати безлюдне чи людне місце. Умови ловлі в кожній точці різні.
Проїзд: від Луцька по трасі на Дубно, повертаємо на Уженецькому перехресті в Млинів. З Рівного або по Дубенській трасі, або прямо на Млинів (кудою їздять маршрутки). Тобто доїзд чудовий і на заваді не стане жодна негода.
Контакт, через який можна замовити місце, просто домовитися приїхати порибалити, розпитати про те чи інше: не потрібен.
Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: наш форум поплавок, наш форум фідер, наш форум спінінг , forum.fishing-ua.com, http://angler-dima.pp.ua/, боардаЗагальна інформація про водойму:

Смт. Млинів. Водосховище річки Іква видно на будь-якій карті. Водосховищем, власне, ми назвемо частину водойми від плавнів біля Аршичина і до плотини Млинівської ГЕС. 

Давня назва водосховища — Перинівське, створене ще за часів панської Польщі для військових цілей (?) на річці Іква. На початку 50 років минулого сторіччя в дамбу водосховища вбудована ГЕС.

Рибалити на зарегульованому водосховищі не так цікаво, як на дикій річці. Але, що маємо – те маємо.

Із особливостей риболовлі на даній водоймі вкажу такі:
В плавнях водосховища є шанс порибалити крупну краснопірку на коника-стрибунця, а також подерти сіті браконьєрів.
На плесах можна поганяти щуку та висидіти ляща. Займатися з плотвою та густе рою – краще на чистій воді. Красноперу і сріблястого карася, а також лина шукати треба в заростях. Верховодка клює кругом, і на все.
Карп попадається рідко, і то випадково. Сом переважає дрібний, і розраховувати на трофей не потрібно. Малих потрібно відпускати.
Карликового окуня люблять ловити тут на ультралайтовий спінінг. Та у мене непогано клює на живця літом окунь від 500гр.
З щукою проблематичніше. Вона вибаглива, і малонаселена.
Як уже було сказано, кожне місце для ловлі має свої особливості, і якщо їх враховувати – можна гарно відловитись.

Хижа риба:

Ловити на Ікві спінінгістам краще з човна. І без моторів. Максимум – електричні.
Окуня можна поганяти дуже вдало. Але на крупняк очікувати не варто. Більше 700гр на спін не зловите.
Щуки дуже мало, і радив би я її відпускати, бо «сміття» всілякого, типу верховоди, йоржів і ротанів – вдосталь.

За жерехом, язем і головнем – на водосховищі ганятись марна справа сьогодні. Виловили все…

Сома на спін не ловлять, та й на донку попадається дріб’язок, який потрібно відпускати.
Краще ловити на донку з підводним поплавком, розтяжку, і т.д.

Мирна риба:

Ляща, плотву, густеру можна ловити і з човна і з берегу будь-якою снастю, окрім штекера. Обов’язково на плесі чи руслових бровках.
Краснопірку з карасем потрібно шукати в заливах та прибережних зонах, в заростях. Останніх двох потрібно приваджувати.

По інших популярних для рибаків рибах сказати нового нічого не можна…. Використовуємо традиційні наживки і снасті у традиційних місцях, а підхід до риби… шукаємо самостійно.
Між іншим, у водосховищі мешкають такі види риб, як золотий карась і мінога. Вони занесені до Червоної книги України, і їх потрібно відпускати.

Мінуси рибалки на водосховищі поблизу смт Млинів:

  • літом відпочиваючих купа;
  • для кемпінгу потрібно шукати безлюдне місце, щоб не турбували параноїки;
  • не варто рибалити на кладках, бо хазяїн обов’язково прийде, і в гіршому випадку – попросить вас піти;
  • навіть без кладки, на березі можна за спиною почути слова: “от, моє місце зайняв, а я корми-кормив” — на це не слід звертати уваги.

Плюси рибалки в Млинові:

  • риболовля безкоштовна;
  • зручний під’їзд до водойми біля пляжу, а також біля 3-ох мостів. з парковкою авто та спуском човна на воду проблем не виникає;
  • маршруткою можна під’їхати прямо до води (якщо вийти “біля шашличної”);
  • зручні умови відпочинку (кемпінг, шашлики);
  • різноманіття риби, і її непередбачуваність – цікаво ловити.

автор цієї статті Dmytro Pryndjuk, 2013:
Для тих, хто зібрався ЦИВІЛІЗОВАНО відпочити і порибалити на водосховищі р. Іква – можна звернутись до мене http://angler-dima.pp.ua/ для консультації, або організації спільної риболовлі.

Зовнішня розвідка доповідає

01.11.2011
Дубенською районною громадською організацією рибалок *Робінзон* відбулось зариблення водосховища. Ось фото й відео звіт

18.09.2017
кілька днів тому там виявили масштабний мор риби – майже 11 тисяч тварин загинули. Зазначимо також, що смерть риби завдала державі значних збитків, адже для порівняння лише одна щука, яких внаслідок мору загинуло понад п’ять тисяч, коштує майже 350 гривень. Джерело: http://radiotrek.rv.ua/news/chomu_zagynuly_11_tysyach_rybyn_na_rivnenshchyni_218315.html


Коментарі