Мізоч
3.9(34)

Контакти: +380 (97) 220 89 10Охоронець Анатолій+380 (68) 021 84 95Голова товариства Віктор+380 (68) 060 24 33Охоронець Заборовський А.П.
Площа водойми: 11.02 Га
Середня глибина: 1.5 м
Максимальна глибина: 2.5 м
Умови риболовлі: Платно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Ціна за добу: 350грн
Ціна за світлу пору доби: 350грн
Примітка по оплаті: Благодійний добровільний внесок 350 грн. за добу, дозволено шість снастей, окрім резинки. Норма вилову або два великих карпа, або 10 кг риби. На хижака - 150 грн. Кораблик - заборонено. 
Особливості:
Оновлено: 13 Листопада 2022

Розмір озера: майже 11 гектарів.
Характер дна: дно – в основному глибокий мул, біля дамби каміння.
Глибина: є ями та перепади. По центру русло (озеро живиться джерелом, яку йде з іншої водойми). Середня глибина 2-3м, на руслі до 4,5м.
Рослинність водойми: водорослів немає, є комиш та очерет. Зі сторони лісу коряги.
Наявність місць лову: місць дуже багато, є бесідки й мостики(пірси) та навіть просто обладнані місця для рибалки. Фактично з будь-якої сторони водойми можна під’їхати до води.
Риболовецький пресинг: присутній, оскільки там постійно рибалять члени рибальського об’єднання і заїжджі гості.
Риба: Гарно підготовленим спортсменам цілком реально впіймати тут за добу 150 кг карпа і амура. Середній розмір карпа 3-4 кілограми, так і амур. Товстолоб по 5-6кг, карась 0.7-1кг, плотва, окунь, краснопірка різних розмірів. Щука по 1-2кг. Запускався лин та лящ, але вони чи то не прижилися, чи то взагалі ніколи не клюють.
Рекомендовані наживки: інформація невідома.
Умови риболовлі: 350 грн на добу, дозволено ловити на шість снастей, до 800 грам карпик випускається, резинка заборонена, за сітку вб'ють))).
Умови для відпочинку: багато місця обладнаних для відпочинку.
Проїзд: хороший.
Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: наш форум, forum.fishing-ua.com.Загальна інформація про водойму:Це дуже своєрідна водойма з багаторічною історією, корні якої сягають часів господарювання на нашій землі польських панів. На даний момент ставок належить громадському об’єднанню рибалок з смт Мізоч.
Ставок офіційно має площу 8 гектарів, але після того, як вселений туди амур поз’їдав осоку, комиші та інший очерет, площа збільшилась на два з лишнім гектари. Кльов риби тут дуже особливий: є дні, коли риба бере, але в інші дні взагалі не буде клювати на жодну насадку. На думку автора даних слів, просто варто добряче попрацювати і віднайти завітних ключик до тієї мізочської риби  :)
Зариблена водойма дуже щільно, і щороку дозариблюється знову і знову. Жодних браконьєрів та іншої сволоти на ставку не буває, адже тут дуже строга дисципліна і за озером постійно слідкують.

Став дійсно гарний, багато пірсів, риба є всяка, сторожа міняються кожний день, можуть перевірити садки. Карп до 600 грм. випускається, але деякі сторожа говорять до 1 кг. випускати, забрати можна не більше 10 кг. або 2 карпа (600+ грм). Попереднього замовлення пірсів не має, деякі члени товариства облаштували собі пірси та лавочки з дахом на березі, так ось якщо Ви приїдете і місце буде пусте Ви маєте право зайняти і власник не має право Вас вигнати – такий в них статут. Члени товариства рибалок с. Мізоча постійно слідкують за порядком, що  є великим “+”.

карп 42 кілограми

Ставок цей був викопаний вручну, ще при польскому пані Карвицькому. В ставу завжди водився карп, білий амур та інша “біла” живність. Сама страшна легенда це зловлений в 1998 году КАРП на 42 кг. Ось ця замітка з архівів старих газет : “було впіймано найбільшого в Україні «королівського» карпа вагою в 42 кг. Довжина рибини становила 127 см., а луску по розповідях на сувеніри виривали плоскогубцями. З цього приводу газета «Факти» писала, ніби в ставку водяться двометрові чудовища з часів Карвицьких. Голова карпа збереглася. Шанувальники пива можуть полюбуватися нею в рівненському кафе «Шахта».

В Мізочі, скільки я років тут живу, ніхто ніколи не випускав.Всім треба гроші.Ловлять "постійні", драчать товстолоби більше 20кг, карпи за 10кг і все інше-і в кишеню.А щоб ця рибина віднерестилась-це не в Мізочі.Приїжджі- випустять.Місцеві-ніколи.

Сергей Игнатьев, 28.11.2021

Ставок цей середньо-великих розмірів. Після війни не спускався, але потім на початку двухтисячних його взяли в оренду. Оскільки плата за оренду була надто висока(ставок фактично відноситься до земель міста і стоїть на території якогось там ботанічного саду), то бізнес це був вкрай не прибутковим і його років 6-7 тому(в 2004 році, якщо бути геть точним) було спущено і трішки почищено. Але всю рибу орендарі вибрати ніяк не могли, бо спустити до кінця водойму неможливо і там дуже й дуже багато мулу. Зараз місцеві рибалки створили рибальське товариство “САЗАН” (головна товариства - Чайчук Віктор Володимирович). І ці люди самі опікуються водоймою: чергують на ставку, зариблюють, облагороджують та прибирають прилеглу територію.

В ставку є: щука, карп, сом, карась, окунь, плотва, білий амур. Карп клює на смоктуху(заміс), амур на пінопласт, карась в основному на хробака…

Добратись не важко. З рівенського ЖД їде маршутка “Рівно – Мізоч”, сам ставок знаходиться в районі колишнього цукрового заводу.

карта
Синім кольором помічений став, про який йде мова. Жовтим – став, який в народі звуть арматурним. Ось це другий став спустили повністю восени 2011 в головний Мізоцький став і відповідно всі карасики перемістились туди.

Важлива примітка щодо риболовлі тут: незважаючи на те, що за водоймою слідкують і постійно зариблюють коропцями, в уловах слід розраховувати лише на не крупну рибу вагою ± 1 кг. Звісно, що пару разів на рік трапляються трофеї, тоді на це диво збігаються подивитись мало не всі члени рибальської спілки "Сазан" 😁 

Чому зарибок не підростає і середня вага уловів не збільшується? Я можу помилятись, але здається що кожного сезону той зарибок і виловлюється членами вищезгаданого об'єднання рибалок.

Зовнішня розвідка доповідає

Восени 2012 року став було зариблено рибальським об’єднанням: 2 тонами однорічного коропу та 1 тоною карася.


Коментарі