Князівка, Боберське водосховище
3.0(5)

Контакти: +380 (93) 399 86 77
Площа водойми: 127.0 Га
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Примітка по оплаті: став у власності УТМР
Особливості:
Оновлено: 25 Вересня 2021

Водосховище «Боберське» збудоване на правій притоці річки Случ – річці Бобер, неподалік с.Князівка. Місцеві жителі називають його ще Князівським або «Брище». Останню назву водосховище отримало тому, що знаходиться у межах загальнозоологічного заказника “Брище” державного значення, який було створено у далекому 1964 році з метою охорони бобрів. Усе почалося з того, що 1965 року в заказник привезли 20 особин. Нині – це одне з найбільших у Рівненській області поселення бобрів.

Колись тут ловився короп вагою 6-8 кг. Бере він лише з середини іводойми  з пеньків, що зліва від дамби. Щуки достатньо, багато лина і плотки.

Ще донедавна його краєвиди нагадували сувору Балтику: дзеркальна гладь, оточена велетенськими соснами, що підступаються до самого берега, вузенька смужка піску і туман, що поволі стелиться по воді. Поміж соснами зустрічаються кремезні дуби, вільха та береза. Подекуди по берегах ростуть півники болотні, осока, зозулин цвіт, фіалка болотна. Інколи у воді зустрічається пустирник, глечики жовті. Вода у р. Бобер, а від так, і у водосховищу насиченого червоного кольору. Це пов’язано з тим, що річка протікає по території, де поширені болотні залізні руди, про що свідчать і назви колишніх сіл: Рудня Лінчинська, Рудня Бобровська, Рудня Князівська.

http://rivnefish.com/forum/viewtopic.php?t=297&p=8665

http://tvd.rv.ua/vodoshovishhe-boberske/


Коментарі