Залив річки Стир, Луцьк
4.7(6)

Умови рибалки: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Особливості:
Оновлено: 11 Січня 2019


Це місце місцеві мешканці називаються не інакше як “Залів”.
Річка Стир в самому місті. Риба є, але не завжди клює. Якщо просто прийти з поплавком, зловити дуже важко, але якщо прийти на спінінг, то без щучки не підеш. Якщо пощастить то можна зловити судака, але рідко.

Трішки історії:

…Вже з XI століття на річці Стир стали ходити більші судна, якими керували кілька чоловік. Їх називали ком’яги – дерев’яні судна, довжина яких могла сягати 25 метрів, а ширина – 10.

Тоді активно возили сіль з Прикарпаття до Києва. В районі Луцька з возів сіль перевантажували на ком’яги і везли вниз за течією до Прип’яті і далі…

В XIV-XV столітті Луцьк дуже активно торгував із містами Європи та Сходу. Певна частина торгівлі залежала від водних шляхів. Чи не перша велика торгова пристань Луцька – біля так званого Глушецького мосту. Знаходився він на теперішньому майдані Братський Міст – над річкою Глушець, якої тепер немає.

Як пише краєзнавець Вальдемар Пясецький, ком’яги допливали до цієї пристані і тут розвантажували товар. Їхати було недалеко – майдан Ринок знаходився поруч. Тут же були і склади…

Почитати про цю водойму в мережі Інтернет:
Луцьк судноплавний
http://rybalka.lutsk.ua/forum/viewtopic.php?f=14&t=121
http://fishing-ua.com/threads/2593/
http://rybalka.lutsk.ua/forum/viewtopic.php?f=31&t=342

 


Коментарі