озеро Лісне

Площа водойми: 5.3 Га
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Умови для відпочинку: відсутні
Особливості:
Оновлено: 15 Липня 2022

На Волині є озеро, де втопилося найбільше людей

Історії про монстрів, які живуть у річках та озерах, є чи не в кожній країні. На Волині також є чимало легенд про загадкових мешканців озер.

Лиху славу має одне з шести озер заказника «Згоранські озера» – Лісне. Це у колишньому Любомльському районі. І хоч розташоване воно у мальовничій місцині серед високих сосон та пагорбів, сюди навіть жителі навколишніх сіл не часто приходять. А тим паче остерігаються тут купатися. Кажуть, що у водоймі, глибина якої ледь сягає чотирьох метрів, загинуло більше людей, ніж в усіх озерах вкупі взятих. Чому – пояснити ніхто не може. У селі Сильне, неподалік якого розкинулося озеро, люди розповідають, що не раз чули загадкові звуки – нелюдські зойки, тужливий рев. Кажуть, що то нечистий бешкетує напередодні загибелі душі. І дійсно, селяни підмітили, що після незрозумілого виття озеро забирає людські життя.  

Рибалки переповідали, як у Лісному щось бовтається, свистить і кричить. З покоління у покоління переказують, нібито там нечиста сила водиться. Ці чутки частково знайшли підтвердження у кінці 70-х років. Тоді місцевим рибалкам у невід потрапило справжнє чудовисько: голова була подібна на людську, а лапи нагадували долоні. Та цей звір, кажуть, виявився… старезною видрою, яку нібито потім застрелили. Шкура істоти була величезною – 180 сантиметрів (зазвичай ці тварини вполовину менші). А ще у Лісному, як і в інших навколишніх озерах, не раз виловлювали дуже старих щук, які так поросли мохом, були заплутані у водоростях, що теж видавалися монстрами.

Легенди Лісного довгі роки підтримував покійний дід Тарас Барило з Гуменців. Його ще називали «вічним дідом». Тож він використовував переляк людей у своїх інтересах. Ходили чутки, що вночі по Лісному нечиста сила вогні палить. А то дід Тарас випливав на човні, розкидав по воді солому і підпалював. Ну і хто, скажіть, після такого піде туди рибалити? Слава про «сильненського» монстра докотилася до столиці, і про нього один з телеканалів зняв сюжет у програму «Паралельний світ».


Коментарі