Ловля на метод
Колонка автора, Теорія рибалки

З сезону приблизно 2012 року я почав пробувати ловити на фідерне оснащення, яке в інтернеті обзивають method. Спробую тут оаписати свої напрацювання.


Головна відмінність ціє оснастки від інших - це відкрита форма годівниці, з якої риба легко може годуватись і коротенький повідок з насадкою, що знаходиться прямо в кормі й постійно провокує рибу. Ловлять методом у водоймах без течії і зазвичай на далеких відстанях від берегу.

Типи методних годівничок


Відкриті
від Drennan
Drennan Carp Method Feeders - маю таку, але ще не використовував. Зроблена добротно і надійно, матеріал дуже подобається. Конструкція кормушки така, що можливе застосування лише при глухому монтажі.
Зображення

Drennan In Line Method Feeder
Zoom in (real dimensions: 600 x 600)Зображення

від Fox
Fox Method
Зображення

від Korum
Korum In-Line Method Feeder
Зображення

Флет - тобто плоскі або такі, що лежить на дні водойми своїм дном :) Їхня головна фішка в тому, що насадка завжди лежить на прикормці, тобто максимально перед рилом риби.

Preston Innovation
Preston Elasticated Flat Method Feeder - з резиновим амортизатором
Zoom in (real dimensions: 640 x 509)Зображення

PRESTON INNOVATIONS Flat - бувають різних розмірів і ваги.
Зображення

PRESTON INNOVATIONS - стара версію флету, на офіційному сайті вже недоступна
Зображення

PRESTON INNOVATIONS Flat з топтухою, саме таку використовую я
Зображення

M.A.P.
Зображення

GARBOLINO G
Зображення

Maver
Зображення

SPLASH
Зображення

Drennan, продаються в наших краях лише в парі з топталкою, вирізняється дуже недемократичною ціною
Zoom in (real dimensions: 500 x 524)Зображення

Korum
Зображення

Банждо - це ж наша дідівська снасть "пробка", тільки дорожче

Preston Banjo, до них є й топтушки
Zoom in (real dimensions: 800 x 590)Зображення

Комбіновані - це взагалі мутанти якісь

Fox Maggot - як як розумію по назві призначені для ловлі з використанням опариша, всередині кормушки паралон для ароматизаторів
Зображення

ще одна НЕХ від Fox In-Line Finned Feeders
Зображення

Dinsmore, який позиціонує останні, для використання під пасту
Зображення

Спутнік або смоктуха, соска, арбуз і т.п.. Саме такі кормухи використовують майже всі рибалки на Нетішинському водосховищі при ловлі Ляща
Зображення Зображення Зображення
Зображення Зображення ЗображенняЯк поводить себе корм в таких годівницях у воді

Preston method
method feeder onder water
Groundbait - The Series #4 Method Mix
Drennan's new In-Line Flat Method Feeders revealed
Groundbait - The Series: #2 Groundbait Balls

Особистий досвід

Користувався тривалий час я флетами від престону, з топтушкою.
Якість виконання кормушки не витримує жодної критики: від сильного надавлювання пальцем і прикладання зусилля деякі годівниці ломались в руках. Хотів протягнути через середину ліску - відтягнув м'який антизакручувач на себе - він почав рватись.
Годівниця летить погано, мабуть тому, що центр ваги не зосереджено десь в одному місці. Добре що хоч не перевертається у повітрі :)
Хвалена топтушка працює не найкращим чином. Це тільки в рекламі у дядьків завжди виходять ідеально заправлені кормаки з захованим гачком в середині. Реальність інша: кожна третя заправка липне до самої топтушки. Ця ж топтушка виконана з тоненької пластмастки і я не впевнений за якість пружини в ній. Китай, такий китай. А вартує ой як не дешево...

Тому перейшов на аналоги престона, щоб не шкодувати їх при відстрілась, зачепах і тд. Корму особливо багато в них не засунеш, але ці кормаки мають бездоганні аеродинамічні характеристики. Комфортна ловля на відстані 100 метрів цілком реальна. Рекорд мого друга ловля з 135 метрів 


Оснащую я їх здебільшого монтажем інлайн (in-line): протягую всередині ліску і роблю петлю до якої кріплю поводок. Кормушка вільно ковзає по оснатці, так передається більше покльовок на вудилище, але менший шанс самопідсікання.

На повідку завжди волосяна оснастка. В якості наживки може бути все, що завгодно. Але зазвичай я не вигадую велосипед і ловлю на штучні бойли-попапи маленьких розмірів: 8 мм або 10 мм. 

Таким методом мені вдалось вже впіймати декілька доволі трофейних карасів і навіть гарних коропів. Звичайно я тільки вчусь, і тому впевнений, що всі трофеї лише попереду ;)

Трофейний карась

Коментарі