Йорж

Назва латиницею: Gymnocephalus cernuus

Назва англ: Ruffe

Назва народна: Йорж звичайний, совач, кострубач, бабіта

У йоржа продовгувате тіло з одним довгим, безперервним спинним плавником. Водиться у всій Європі, крім Іспанії, Італії та Греції, в європейській Росії і в Сибіру, принаймні до Байкалу. Харчуються дрібними ракоподібними, комахами та їх личинками.

Розмір має невеличкий. Окремі особини можуть досягати довжини 20 см і маси 200 грам. Середньостатистичний йоржик має довжину близько 10-12 сантиметрів і вагу 40-80 грам. Але при таких скромних розмірах по співвідношенню їстівна вага/загальна вага, йорж займає одну з лідируючих позицій.

Безумовний факт, що найсмачніша рибальська юшка саме з йоржа.  Часто йоржа застосовують для приготування основи юшки – бульйону. При цьому рибу тільки патрають і видаляють зябра. Навіть слиз видаляти немає необхідності. Варять йоржа в марлевому мішечку, потім видаляють і закладають іншу рибу. Йорж - король ухи.

Живе в річках (крім ділянок з сильною течією), ставках, озерах і водосховищах. Холоднолюбивий, тому віддає перевагу глибоким місця і ділянкам дна з виходом ключів. Любить замулені і зарослі ділянки з корчами, які служать йому укриттям. Може займати порожні нори раків. Ще одне з улюблених місць проживання – біля підмитих і обривистих берегів.

Харчування: раціоні складається з хробаків, молюсків, личинок, ікри риб і мальків.

Піймати йоржа можливо практично будь-яким знаряддям лову. Клює йорж дуже жадібно, глибоко заковтуючи наживку. Тому обов’язково застосування екстрактора. Наживка повинна бути тваринного походження: хробак, мотиль, опариш, мотиль. На рослинні насадки йорж клює неохоче. Так як він є рибою зграйною, то на одному місці можна зловити не один десяток рибок. Якщо ж клювання припинилися і протягом 15-20 хвилин триває затишшя, то слід змінити місце.

Важлива інформація: уколи колючками спинного плавника, а іноді й колючки на зябрах йоржа дуже болючі і довго не гояться. Тому при його виловлені необхідно дотримуватися обережності.

http://rivnefish.com/forum/viewtopic.php?f=107&t=216

Коментарі