Ротан

Назва латиницею: Perccottus glenii

Назва англ: Chinese sleeper

Назва народна: Головешка

Тіло щільне, коротке, покрите дуже темною лускою середнього розміру. Забарвлення мінливе, переважають сіро-зелені і брудно-коричневі тони, з невеликими плямами і смужками неправильної форми. Початковий ареал ротана – басейн річки Амур, Далекий Схід Росії. Виходець з водойм Далекого Сходу. У 1912 році потрапив до Європи як акваріумна риба, а потім у природні водойми. В даний час ротан відзначений в басейнах річок Волги, Дніпра, Дону, Дністра, Дунаю. Харчується личинками комах, молюсками, пуголовками. Досягає довжини 25 см і маси 500 грам.

Відрізняється великою витривалістю та екологічною пластичністю і може жити у водоймах, які промерзають наскрізь або повністю пересихають, у воді з малим вмістом кисню або навіть у болоті.
 
Ненажерливий хижак, що атакує будь-яку здобич, меншу від нього за розмірами. Живиться також ікрою риб та органічними рештками. Тривалість життя цієї риби становить 8-10 років.
 
Статевої зрілості досягає у 3-4 роки, сягнувши довжини 5-7 см. Нерест біля берегів, починаючи з травня, при температурі води від 15°С. Плодючість до 4,5 тисяч ікринок, які відкладаються на водну рослинність чи твердий субстрат.
 
❌Вважається серйозним шкідником, який може суттєво скоротити популяції риб у водоймі, поїдаючи ікру та молодь.

http://rivnefish.com/forum/viewtopic.php?f=107&t=138

Коментарі