Плітка

Назва латиницею: Rutilus rutilus

Назва англ: Roach

Назва народна: Плотва, плотка, плітка, плотиця

Має багато підвидів, деякі з яких мають власні назви: тарань, вобла, сорога, чебак. Спина чорнувата, з блакитним або зеленим відливом, боки і черево сріблясті, спинний і хвостовий плавники зеленувато-сірі з червонуватим відтінком, грудні жовтуваті, черевні і заднєпрохідний – червоні, райдужна оболонка жовта з червоною плямою. Харчується ракоподібними, черв’яками, молюсками, личинками комах. Досягає довжини 45 см і маси 2 кг, але зазвичай півкілограмова плотва вже буде неабияким здобутком.

Плотва – одна з найбільш поширених риб Європи. Вона зустрічається практично у всіх водоймах України та віддає перевагу ділянкам із водоростями.

Річкова плотва росте повільніше озерної. Темпи зростання залежать від кормової бази водойми. У середньому, щоб досягти 100-грамової ваги і довжини в 18 см, при яких її можна ловити згідно з Правилами любительського і спортивного рибальства України, плотві потрібно близько 4–5 років. Тривалість життя – до 20 років. За цей час плотва може досягти 40 см в довжину і до 2 кг ваги.

Плотва ловиться цілий рік. Піки клювання припадають на перший і останній лід, весняний переднерестовий період і на так званий осінній хід, коли риба збивається в зграї і прямує на пошуки місць зимівлі. Згідно з Правилами любительського і спортивного рибальства України, добова норма вилову одною людину становить 3 кг.

Плотву ловлять на фідерні і поплавцеві снасті, використовуючи спеціалізовані прикормки. Залежно від умов, як насадки використовують мотиля, опариша, іноді червоного черв’яка, кукурудзу, тісто і навіть пінопластові кульки.

http://rivnefish.com/forum/viewtopic.php?f=107&t=144

Коментарі