Осетер

Назва латиницею: Acipenser oxyrinchus

Назва англ: Sturgeon

Назва народна: Осетер, ясeтр

Хижак

Занесена в червону книгу

Осетер — один з найстаріших існуючих родів риб, рідний до рік та морів Європи, Азії і Північної Америки. Дорослі осетри часто мають 1-5 м завдовжки. Лише кілька видів постійно мешкають у прісній воді, і всі види обмежені винятково помірним поясом Північної півкулі.

Основні види осетрових:

1 - Стерлядь; 2 - Амурський осетер; 3 - Російський осетер

1 - Сибірський осетер; 2 - Атлантичний осетер; 3 - Севрюга

Окрім цих шести видів існує ще з десяток, але вони доволі екзотичні, як наприклад гігантський білий осетер, що живе лише в озерах Північної Америки і взагалі не має ніякого ризику зникнення. На відміну від наших аборигенних риб, які через жадобу людей вже на межі повного вимирання.

Осетер зазвичай веде донний образ життя. За допомогою своєї гострої морди він розкопує м'який донний мул, а за допомогою чутливих вусиків виявляє раковини, червів, раків та маленьких риб, якими він і годується. Не маючи зубів, осетер не в змозі схопити більшу здобич. 

Найбільше в наших ставах розводять атлантичного осетра, тому далі описаний саме він.

Нерест з квітня по червень. Статевозрілими самці стають на 7-9 році життя, самиці — на 8-14 році життя. Середня довжина ходових самців — 137 см, самиць — 182 см.

Нереститься в місцях з швидкою течією, ікру відкладає на кам'янисто-галькове дно. Плодючість 0,2-6,7 млн ікринок. Ікра клейка, інкубація триває 3-13 діб. Після розмноження дорослі риби, а восени й молодь скочуються в море.

Занесений до Червоної книги МСОП, Європейського Червоного списку (1991). Включено до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, які перебувають під загрозою зникнення (1973). Занесено до Червоної книги України. Відтворення виду можливе лише шляхом реакліматизації і тільки після нормалізації екологічного стану водойм.

В наших водоймах осетра можливо спіймати лише там, де його штучно запустили. Задоволення це не з дешевих.

ThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumb

Коментарі