Бичок

Назва латиницею: Cottus gobio

Назва англ: Gobie

Назва народна: Бичок-підкаменщик

Занесена в червону книгу

Риба сімейства бичкових (Gobiidae). Довжина до 12, зрідка до 20 см, маса близько 50 г.
Живляться бички різними донними організмами, воліючи личинок хірономід
і серйозно конкуруючи в цьому плані з цінними промисловими рибами.
У раціоні бичків відзначені також дрібні молюски.

Бичок ( Бичкові / Goblidae ) - представник великого сімейства окунеподібних. Всього вченими виявлено більше двох тисяч видів цієї риби, які поділені на більш ніж двісті пологів.

Бичок відноситься до донного прибережного типу риб. У акваторіях Чорного та Азовського морів начитується більше двадцяти видів цієї риби.

Велика кількість видів бичкових пояснюється відмінностями в розмірах, забарвленні, кількості лусочок. Розібратися в цьому під силу тільки фахівцеві або рибалці, у якого завжди при собі є каталог з прикладами. Звичайний споживач може розрізнити їх хіба що за малюнками або цятками на тілі.

Зовні бичок виглядає досить незграбно. У нього велика і широка голова, завдяки якій він і отримав таку назву за схожість з рогатою твариною. Очі, розташовані досить близько один до одного, теж великі. Тіло має довгасту форму і звужується до хвоста.

Головною зовнішньою особливістю цієї риби є присоска, яка утворилася в результаті зрощення черевних плавників. Ця присоска дозволяє бичкам прикріплюватися до каменів на дні водойму і міцно утримуватися на одному місці навіть під час сильного шторму.

Бички не відрізняються великими розмірами. Середній за розмірами бичок не перевищує 30 см в довжину і 300г в масі. Тривалість життя відрізняється в залежності від виду, але як правило не більше чотирьох років.

У їжі бичкові невибагливі. За це вони дуже популярні у рибалок, які можуть зловити їх навіть на порожній гачок. У морі харчуються мальком, рачками і молюсками.

Веде осілий спосіб життя - ховається в траві або заривається в пісок. Змінює місце проживання тільки взимку, коли віддаляється від берега на глибину.

http://rivnefish.com/forum/viewtopic.php?f=107&t=2276

Коментарі