Жерех

Назва латиницею: Aspius aspius

Назва англ: Asp

Назва народна: Білизна, шеришпер, шереспер, жерех, водик, боінг, балінд, белесть, белюга, червоногубий

Хижак

Хижа риба сімейства карпових. Жерех відрізняється від інших риб коротким і товстим тілом з темною синювато-сірого спиною, сріблясто-сіруватими боками і білим черевом. Живе в річках, зрідка в озерах басейнів Балтійського, Азовського, Чорного і Каспійського морів. Віддає перевагу місцям з течією. Тримаються поодинці, близько перекату, порога, за островом біля піщаної коси, та в слабіючій течії під греблею. Харчується в світлий час доби дрібною рибою, комахами. Досягає довжини 80 см і маси 12 кг, зазвичай 1-4 кг.

Білизна — швидкий та сильний хижак, володар поверхневих вод. Молодь полює зграями, більші риби — поодинці. Типовий спосіб полювання — білизна вистрибуе з води та сильно б'є по поверхні передньою частиною тіла, оглушуючи дрібну рибу, а після цього — поїдає її. Рибалки завжди можуть знайти білизну саме за цими голосними сплесками та за річковими птахами, які завжди кружляють навколо місця полювання білизни.

Нереститься у квітні – на початку травня, коли вода прогрівається від 9-10С.

В умовах лиманів і пониззя річок — напівпрохідна риба: навесні заходить в річки для розмноження, влітку нагулюється в лиманах, восени залягає в річках «на ями». Має промислове значення.

Білизна є рибою дуже обережною, лякливою і водночас сильною та витривалою. Через її важковловимість білизна є одним з найцінніших трофеїв спінінгіста та нахлистовика. Білизну ловлять на поверхневі блешні, воблери, сбіруліно, спеціальні мушки з кольорових ниток — вабики. Дуже ефективним для ловлі білизни є девон — швидкісна обертова блешня.

http://rivnefish.com/forum/viewtopic.php?f=107&t=142

Коментарі