Минь

Назва латиницею: Lota lota

Назва англ: Burbot

Назва народна: Налим, миньок, мнюх, менхол, ментус

Хижак

Занесена в червону книгу

Єдина прісноводна риба з сімейства тріскових. Минь річковий (Lota lota) – поширений в північній частині Європи, Сибіру і Північної Америки, в Україні - в середній і верхній течії Сів. Дінця, Дніпра, Дністра та водойм Закарпаття.

Віддає перевагу водойми з чистою водою і піщано-кам’янистим дном. Тримається в місцях з укриттям під корягою, каменем, у норі, в глибоких ямах. Тіло - видовжене, невисоке, в передній частині товсте, за анальним отвором стиснуте з боків. Спинних плавців - два, передній з яких короткий з опуклим контуром, задній низький, довгий, дотикається до хвостового плавця, але не зливається з ним. Хвостовий плавець - заокруглений. Голова - невелика, товстувата, лоб - широкий, плаский. Рот - великий, зуби - дрібні, щетинкоподібні. На підборідді є один вусик. Голова, спина і частково боки тіла сірувато- буруватого кольору, низ голови та черево брудновато білого кольору. На тулубі, голові, спинному, хвостовому і, частково анальному плавцях є неправильної форми великі та малі плями та смуги жовтувато-, оранжевувато- або коричнювато-білого кольору, на цьому фоні бувають різні за формою жовтаво-біляві плями.
Прісноводна риба чистих і прохолодних, переважно глибоких, ділянок річок і озер. При температурі води 10°С і нижче найактивніший, при 15°С і вище стає пасивним, ховається в укриття і серед великого каміння, в глибоких ямах та норах. Нереститься з листопада до початку лютого при температурі води близько 0°С на мілководних піщаних та дрібнокам'янистих місцях з швидкою течією. Статевої зрілості досягає при довжині тіла 17-18 см, у віці 3-4 роки. Плодючість може досягати майже 500 тис. ікринок. Виметана ікра зноситься течією й осідає у заглибинах дна. Молодь споживає личинок комах, ракоподібних, ікру інших риб і їхніх мальків, у тому числі й власних. Дорослі особини споживають риб, міног, земноводних, а також ракоподібних, личинок комах, молюсків тощо.
Минь річковий - занесений до Червоної книги України та перебуває під охороною Європейського Червоного списку.

Розмір коливається від 0,3 до 2 м. Вага може досягати 30 кг(в Сибірі). В нас рідко досягає ваги в 1 кілограм.

Довідкова інформація:
Компенсація за один виловлений екземпляр, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2012 року №1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» складає 330 грн.

http://rivnefish.com/forum/viewtopic.php?f=107&t=2290

Коментарі