Назва латиницею: Alburnus alburnus
Назва англ: Bleak
Назва народна: Верховодка, уклейка, верховодиця, синяк, плотиця, ловганя, уклея, вершанка, мулька, себель, чебанчік
Верховодка звичайна - дрібна риба родини коропових. Це наймасовіша риба українських водойм. Водиться у великих кількостях майже у всіх прісноводних водоймах.
Має пелагічне забарвлення - синювату або зеленувату спинку і сріблясті боки та черевце, властиве рибам, що живуть у товщі води.
Довжина її тіла сягає 10 - 12, рідко - більше 17 см, вага - до 60 г. Тіло видовжене, стиснуте по боках, з черевним кілем. Голова маленька, з видовженою нижньою щелепою.
Поширена в річках басейнів Азовського, Балтійського, Чорного морів, річках північної частини Каспійського моря і західного узбережжя Білого моря.
Статевої зрілості ця риба досягає на 2-3 році життя, тривалість якого становить 7 - 9 років. Нереститься, починаючи з травня, до липня, в декілька етапів.
Веде денний спосіб життя, мешкаючи на глибині не більше півметра, а в теплу погоду біля самої поверхні. Живе переважно у водоймах з чистою водою та нормальним кисневим режимом. Збирається у зграї і тримається поблизу перекатів та ям з піщаним дном, а також біля дерев, що нависають над водою. Верховодка майже всеїдна. Харчується зоопланктоном, дрібними ракоподібними, комахами, живиться також ікрою та личинками риб.