На Рівненщині розпочалась справжня боротьба за став
Новини

24 листопада 2018 року інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували пониження рівня води в Путилівському водосховищі, поблизу сіл Мочулки, Жобрин Рівненського району Рівненської області та с. Яківці  Ківерецького району Волинської області. В результаті пониження рівня води у даному водосховищі, в р. Путилівка рівень води знизився на 70 см.

Більше фотографій тут: https://www.facebook.com/groups/rivnefishing/permalink/2229742903743206/

За одну добу річка обміліла на метр. Місцеві природоохоронці вважають, що це – екологічне лихо. А заподіяли його, коли на річці почали ремонтувати шлюз і відкрили дамбу, яка і регулює рівень води. Однак, припинити процес волиняни не можуть, адже шлюз розташований на території Рівненської області. 

«Річка Путилівка є річкою загальнодержавного значення. Вона проходить по території двох областей: Волинської та Рівненської та впадає в річку Горинь. Тобто будь-які роботи, які проводять на річках, водних об’єктах загальнодержавного значення – вони повинні погоджуватись з керівництвом одної та другої областей», – розповів начальник відділу НПП «Цуманська пущаначальник відділу НПП «Цуманська пуща», Богдан Громик.

Однак, хто вирішив ремонтувати гідротехнічну споруду і чому це не погодили у НПП «Цуманська пуща»  - не знають, лише констатують наслідки.

Чи не найбільше через обміління постраждала фауна. Рибу місцеві ловлять руками, частина підводного світу гине.

Коментарі