Барометр рибальський Капітан FBR-007
Огляди

Огляд барометра рибальського Капітан FBR-007.
Розпаковування
Сам прилад мені переслали експрес-доставкою. Прийшов він в бездоганному стані, тобто при транспортуванні коробку, ну і сам прилад, не пошкодили.
Box
Комплект складається з самого барометра, який, доречі, доволі невеликий і досить легкий, щоб носити десь на собі під час рибалки, батарейки, карабіна та інструкції на російській мові. Щодо останнього – переклади рідною мовою інструкцій до електротоварів (а нещодавно переконався, що і для автомобілів також) лишають бажати кращого. Тому габнити виробника за відсутність інструкції українською не буду.
Розпакована коробка
Встановлення батарейки зайняло кілька секунд. І наш пристрій готовий до використання!
Back side
Перші враження
Прилад виглядає досить компактним, легким, не містить якихось явних недоліків.
Батарейка входить на своє штатне місце досить туго. Добре – не випаде при падіннях приладу, при трясці. Погано – можуть буди проблеми з її заміною, рекомендую витягати батарейку акуратно і плоскою викруткою.
В одиницях виміру тиску немає мм рт.ст – лише hpa (гектопаскалі, гПа) та inhg (дюйми ртутного стовпчика). Доведеться звикати до гектопаскалів.


При початковому налаштуванні приладу одним з пунктів було – підходящий рибний тиск. Наскільки я розумію, саме по досягненню цього значення тиску на екранчику з’являтиметься піктограмка рибки. Тобто: цей “ідеальний” рибацький тиск для вашої місцевості ви повинні знати і задати його в приладі. Одразу хочу заспокоїти – в інструкції є таблиця відповідності висоти над рівнем моря до підходящого для рибної ловлі тиску. Тому шукати доведеться висоту вашої місцевості над рівнем моря. А це інформація не секретна, про неї підкаже як Вікіпедія, так і сайти погоди.

Досвід використання
Перш за все, хочу сказати, що прочитати інструкцію потрібно обов’язково. Прилад має лише 2 кнопки, але ними керується і налаштовується все. Ними ж перемикаються режими роботи приладу, здійснюється навігація по історії, переналаштування, запуск таймера і т.п. Розібратися самому важкувато. Загальна логіка така – кнопка MODE перемикає режими: Звичайний режим, Режим зворотнього відліку, Режим висотоміру. Кнопка SET: затиснута на 3 секунди вмикає підсвітку, затиснута довше (5-6 сек) призводить до переходу в режим задання/налаштування чого-небудь. Всі деталі пояснювати не буду – краще читайте інструкцію.

І відповідь на головне питання: а чи вірно пристрій показує значення тиску? Звісно! Датчик тису працює дуже точно, ми порівняли значення зі штатним барометром і альитометром в японському годиннику. Навіть графіки повністю співпадають.

Поради та трюки
* Різке зниження тиску, яке помітно на графіку, свідчить про те, що невдовзі буде гроза.
* Різке підвищення тиску навпаки, свідчить, що хмари розійдуться та вигляне сонце.
* Прилад визначає висоту на основі атмосферного тиску – тобто зміни тиску сприймаються як вертикальне зміщення. Звідси: якщо дійсно йдете в гори, то перед початком походу калібруйте (виставляйте поточну висоту над рівнем моря) та обнуляйте висотомір.
* Якщо в режимі зворотнього відліку (клацнути MODE 1 раз) натиснути MODE на 3 секунди, прилад ввійде в режим HISTORY – історію замірів тиску та мін./макс. температури за останні 3 дні. Цікаво, взимку та восени, що якщо різниця мін. та макс. температур за останні 3 дні змінюється все менше і менше – до кльову. Цікаво, взимку та восени, що якщо мін. температура за останні 3 дні поступово зростає – до кльову.
Висновок
Цей маленький помічник стане у нагоді кожному риболову, який орієнтується на значення тиску при плануванні своїх виїздів. Дуже добре, що можна бачити не лише покази на даний момент, але й історію у вигляді графіку за останню добу.

Коментарі