Вибір вудлища для бокового кивка
Теорія рибалки

 

У кожного рибалки що познайомився із ЛМ рано чи пізно постає проблема вибору правильного вудлища саме під цей вид ловлі. Найперше що варто запам’ятати вудлищ спеціально під ЛМ не робить ЖОДЕН виробник, тому прийти до магазину і сказати: «Дайте мені палку під ЛМ» – буде не правильно! Справа у тому що продавці у більшості своїй зовсім не розбираються що таке ЛМ і з чим її їсти, а отже порадити щось варте уваги не завжди спроможні, хоча є й виключення. Покладатись при виборі вудлища варто лише на себе.

Найперше з чим потрібно визначитись це довжина, яка буде умісна саме для ваших умов рибалки, а також тип оснастки «бігуча» чи «глуха»: якщо це пірс у Бочаниці чи Панталії чи ще десь, то більш придатним буде вудлище із бігучою оснасткою, невеликою катушечкою і довжиною не більше 5.5 метрів, якщо ж риболовля проходить десь на горинській стариці або на Басовому-Куті, де звал у глибину йде на відстані 4-6 метрів від берега, над головою кущі, а по березі висока трава – бігучка не підходить жилка між кільцями постійно чіплятиметься за прибережні рослини, а кущі над головою і позаду не дадуть змоги маніпулювати вудлищем в розкладеному вигляді; тут буде умісним 7-ми метровка із «глухою» оснасткою.

Нижче слідує детальний перелік основних вимог до кивочного вудлища в порядку їх важливості:

  1. Вага – (врахуйте вудлище потрібно тримати в руках впродовж усієї риболовлі), як правило чим дорожче – тим легше, бо зроблено із карбону. Карбон теж буває різним, головна його характеристика це модульність (процентне співвідношення), на бланку вудлища вона прописується як: «High modulus carbon” і марка «ІМ-6»; «ІМ-7»; «ІМ-9» – чим більша цифра тим краще і відповідно дорожче вудлище. Не слід вірити дешевим китайцям які пишуть щось таке: «100 % сarbon» – це все туфта.
  2. Будова – (швидкий та жорсткий строй – вудлище пружне, не провисає); правильний тест, про який я згадував у попередній статті: 10-30гр..
  3. Ціна – (не раджу купувати одне вудлище на все життя за 5-6 тис. одиниць національної валюти) – навіть самий дорогий матеріал стирається на стиках колін за 3-5 сезонів інтенсивної риболовлі – в наслідок частих складань-розкладань колін вудлища. Оптимальним є середній ціновий діапазон 300-700грн., (як для 6-7 метровки), така палочка прослужить навіть довше дорожчих аналогів, бо стінки у неї грубіші – а отже стиратимуться довше!

Інші параметри є менш значними, проте теж важливі:

  • катушкотримач (при виборі «болонки») – мініатюрний і з хорошого металу;
  • пропускні кільця (теж «болонка») – мінімального розміру і розташовані максимально близько до бланку, щоб не задував вітер;
  • колір – при полюванні за обережними поверхневими рибами (червонопера, головень) – матовий темний (чорний, сірий, зелений).

Приведу короткий опис того що ви можете зустріти на прилавках наших рибальських магазинів:

  1. Дешеві китайці. Підходить для початківців із хорошою фіз. підготовкою, ну або для бажаючих швидко накачати м’язи поза тренажерним залом – втримати в руках 6-и метрову болонку більше ніж 5 хв. – подвиг, хоча ціна дуже демократична порядку 70-80 грн., махова (без кілець) – ще дешевша 50-60грн. але не набагато легша, отже не ведіться на ціну!
  2. Дорогі китайці. Цілком підходяще для кивка вудлище, виготовлене як правило із низько-модульного але карбону, ну або композиту, що теж не є погано. Тонші, акуратніші, вдвічі легші за попередні при тій же довжині, ціна 150-350 грн.
    ;
  3. Марочні. Дорогі, як правило якісні вудлища від відомих виробників, не скрізь є, але багато хто може привести під замовлення, дуже делікатні, витончені із відмінним строєм, надлегкі, дорогі; ціна 650-1900 національних грошових одиниць.

Вибір вудлища під ЛМ – дуже відповідальний крок, не слід купувати перше ж більш-менш придатне вудлище, слід спробувати знайти ідеальне саме для Вас.

Удачі на риболовлі.

Далі буде.

 

Коментарі