Зариблення водойм Рівненської області

Правила форуму
Ініціатива Чиста Устя

Телефон гарячої лінії Рівнерибоохорони 0(362) 63-39-32
email rivneryboohorona@gmail.com
"Телефон довіри" відділу запобігання та протидії корупції в органах рибоохорони 0(63) 982-24-62

Усіх небайдужих громадян просимо повідомляти журналістів телеканалу „Рівне1” про випадки браконьєрства за телефоном 0362-623-501
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення EXPERT »

Запрацювала програма збереження та відтворення рибних запасів Рівненської області на 2010-2015 р.
Обласна рада виділяє 100000грн. на зариблення таких водойм;
Хрінницьке,Млинівське,Путилівське,Басівкутське водосховища, система штучних водойм "Гідропарк" та річка "Устя", озера Нобель,Біле,заплавні ділянки річок Горинь,Стир, Случ та Іква.
Запускатись буде короп,амур,товстолоб.
Хотілось би знати який вид риби та на які водойми краще запускати.
Я член комісії, яка займається даним питанням. Всі побажання рибалок будуть на комісії озвучені.
В мене особисто виникло питання щодо зариблення Басівкутського водосховища, яке знаходиться в користуванні УТМР.
Яке дана організація ніби то кожен рік зариблює. Сам особисто не бачив, але зі слів щось зариблюють, тим паче в них є свої риборозплідники та програма щорічного зариблення Басового Кута. Отже доцільності виділення зарибку на Басів Кут я особисто не бачу, можливо є в когось інша думка, хотілось би почути.
В Млинівське водосховище на мою думку потрібно запустити в основному амура та трішки товстолоба, для зменшення водної рослинності в районі "АРЧИШИНА". Також посилити охорону, шляхом "вливання" місцевому рибінспектору, або заміни його на більш порядного.
Путилівське водсховище дуже часто спускається, контролю дуже мало, теж мені здається не варте того щоб запускати на даний час рибу.
Хотілось би почути ваші думки по даному питанню.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення KYM »

Хм...., а чому хижака не запускатимуть?
Це проти спінінгістів.
Дуже добре, що мирною рибою хоч зариблять але було б їм спланувати і хоч 10-15% хижака.
А ще не треба забувати, що зариблення повинно бути науково обгрунтовано, в цілях ненашкодити тій же водоймі. Зараз я згадую слова та думки рибінспекторів (доречи правильних на мою думку), які мали і наукову ступінь в цьому питанні і порядність яку не яку - тих,що були до теперішнього складу даного органу нагляду за збереженням рибних запасів, якім "гарно" сказали допобачення, незважаючи а ні на хорошу роботу в плані виявлення фактів браконьєрства, а ні на розум та заслуги...
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
Горыныч
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 885
З нами з: 13 грудня 2007, 01:00
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення Горыныч »

Гарна справа.
Підримую -
KYM писав:Хм...., а чому хижака не запускатимуть?
Це проти спінінгістів.
Улыбайтесь, господа! Во весь улыбальник улыбайтесь :)))) ...
Аватар користувача
Rostislavovich
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 198
З нами з: 26 березня 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення Rostislavovich »

Також схиляюсь до думки щодо зариблення водойм хижою рибою.
Аватар користувача
ВікторGVS
Абориген
Абориген
Повідомлень: 148
З нами з: 17 квітня 2010, 18:51
Телефон: 234567
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення ВікторGVS »

Коли мова йде про водосховища, то не потрібно ніякого заселення хижої риби.( ІМХО, звичайно). Буде мирна риба, буде й хижа.
Наприклад, Млинівське водосховище. Дійсно, проблема поступове заростання. Можлитво амур і товстолоб, дійсно можуть поправити ситуацію. А щук і окунів там вистачить (Зи. Сам то я тільки і спінінгом ловлю :)
Те ж саме з Хріницьким водосховищем. Не буде там промислового вилову, того рівня браконьєрства - буде і риба... і хижа, і мирна.
Моя б воля, я б ці гроші спрямував би на посилення охорони водойм, реальної охорони
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення EXPERT »

KYM писав:Хм...., а чому хижака не запускатимуть?
Це проти спінінгістів.
Програма розрахована на п'ять років, було заплановано на цей рік рариблювати і хижою рибою, але коштів виділили тільки на мирні породи риб.
Я думаю на слідуючий рік. якщо програму не закриють, а це в нашій державі може бути, то наслідуючий рік обов'язково будуть в зарибку хижі породи риб.
В понеділок буде відомо кількість риби і водойми в які будемо запускати, отже потрібні добровольці з фото-відеоапаратурою для того, щоб риба по дорозі не пропала.
Також для того, щоб рибалки побачили, що дійсно риба випущена у відповідні водойми.
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення EXPERT »

Остап писав:Моя б воля, я б ці гроші спрямував би на посилення охорони водойм, реальної охорони
В програмі кошти і на охорону закладені, але цих коштів не виділено.
Отже маємо те що маємо, а поки що можна подякувати і за це, я особисто не пам'ятаю, щоб кошти раніше виділялись для зариблення водойм загального користування.
Аватар користувача
bogdan
Герой
Герой
Повідомлень: 574
З нами з: 19 грудня 2007, 01:00
Звідки: РО ФРС
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення bogdan »

EXPERT писав: Обласна рада виділяє 100000грн. на зариблення таких водойм;
Хрінницьке,Млинівське,Путилівське,Басівкутське водосховища, система штучних водойм "Гідропарк" та річка "Устя", озера Нобель,Біле,заплавні ділянки річок Горинь,Стир, Случ та Іква.
Запускатись буде короп,амур,товстолоб.
Цитую рядки ще однієї Програми: "Головним завданням вирощувальних господарств в Україні сьогодні є не підтримання чисельності популяцій аборигенних видів риб задля їх збереження в складі іхтіофауни і певного промислового вилову, а штучне відтворення інтродуцентів з Далекого Сходу задля суттєвого підвищення рибопродуктивності водосховищ та інших водних об’єктів України".
http://www.ribaki.org.ua/docs/Zaribleni ... 9-2010.doc

Слова, як на мене вірні. Спочатку рибу в водосховища та озера запустять, а через кілька років почнуть промисловий її вилов. Тож маємо знати мету обласної Програми...вона для екології, риболовів чи промисловиків. Тоді вносити свої пропозиції.
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення EXPERT »

bogdan писав:
Цитую рядки ще однієї Програми: "Головним завданням вирощувальних господарств в Україні сьогодні є не підтримання чисельності популяцій аборигенних видів риб задля їх збереження в складі іхтіофауни і певного промислового вилову, а штучне відтворення інтродуцентів з Далекого Сходу задля суттєвого підвищення рибопродуктивності водосховищ та інших водних об’єктів України".
http://www.ribaki.org.ua/docs/Zaribleni ... 9-2010.doc

Слова, як на мене вірні. Спочатку рибу в водосховища та озера запустять, а через кілька років почнуть промисловий її вилов. Тож маємо знати мету обласної Програми...вона для екології, риболовів чи промисловиків. Тоді вносити свої пропозиції.
Богдан в свойому репертуарі, як завжди починає розводити демагогію, перш ніж щось корисне зробити :-) :-) :-)
Хочеш зайнятися збільшенням чисельності популяцій аборигенних видів риб задля їх збереження в складі іхтіофауни, без проблем.
Ця пограма мала діяти ще з 2009 року, але чомусь затихла.
Пропоную частково її відродити на теренах нашої області і зайнятись як пише програма;

Роботою з оновлення нерестових гнізд, їх виставлення на акваторіях під час нересту цінних видів риб, охорона та моніторинг ефективності нересту риб.
До речі в програмі яку відкопав Богдан коропа вважають видом, який потребує охоронно-відновлювальних заходів;
P.S. Як Богдан надумає внести пропозиції, зариблення вже пройде :-) :-) :-)
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення EXPERT »

EXPERT писав:.
В понеділок буде відомо кількість риби і водойми в які будемо запускати, отже потрібні добровольці з фото-відеоапаратурою для того, щоб риба по дорозі не пропала.
Також для того, щоб рибалки побачили, що дійсно риба випущена у відповідні водойми.
Я бачу, що сотні форумчан які прочитали моє повідомлення однаково чи буде риба в наших водоймах чи ні.


Отже на цей рік під запиблення поки що попадають Хрінницьке , Млинівське, Басівкутьське водосховища.
Але на слідуючому засіданні комісія я думаю змінить свою думку на рахунок зариблення Басівкутського озера.
Так як дана водойма знаходиться в користуванні УТМР, та на даній водоймі з рибалок береться оплата.
УТМРу доведена програма зариблення, яку вони не виконують, в цей же час продаючи рибу з своїх риборозплідників.
Наприклад в травні 2009 року ми в їхньому Дубеньському риборозпліднику закуповували рибу для зарибку.
Таким чином зариблюючи Басівкут Держава може поповнити бюджет УТМР.
Кращим варіантом буде зариблення річки Горинь вище "АЗОТУ". Я думаю комісія пид впливом викладених мною фактів змінить Басівкутьське озеро на Горинь наприклад.
Аватар користувача
bogdan
Герой
Герой
Повідомлень: 574
З нами з: 19 грудня 2007, 01:00
Звідки: РО ФРС
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення bogdan »

EXPERT писав: Я думаю комісія пид впливом викладених мною фактів змінить Басівкутьське озеро на Горинь наприклад.
Краще на Кустин... :-)
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення EXPERT »

bogdan писав:
EXPERT писав: Я думаю комісія пид впливом викладених мною фактів змінить Басівкутьське озеро на Горинь наприклад.
Краще на Кустин... :-)
В Кустина як і на Басовоу куті є користувач, в якого є своя програма зариблення завірена Держрибоохороною.
На Басовому куті теж є програма зариблення користувачем УТМР(Українське товариство мисливців та рибалок) завірена Держрибоохороною, тільки ця програма не виконується.
Ці дві водойми не можуть на даний час зариблюватись за рахунок державного кошту. В противному випадку це пахне корупцією.
Аватар користувача
oleg-rivne
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 190
З нами з: 09 вересня 2008, 00:00
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення oleg-rivne »

Хто знає, де в нас можна купити малька щукі?
я б за власний кошт кілька відерець вкінув би в пару стариць...
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення EXPERT »

oleg-rivne писав:Хто знає, де в нас можна купити малька щукі?
я б за власний кошт кілька відерець вкінув би в пару стариць...
Уточню, та скину контактні телефони.
Аватар користувача
EXPERT
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 746
З нами з: 23 листопада 2007, 01:00
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: Зариблення водойм Рівненської області

Непрочитане повідомлення EXPERT »

12.10.2010 року було проведене зариблення водойм Рівненщини.
Мали зарибляться водойми загального користування , але заодно зарибили і оз. Басів Кут яке належить УТМР.
Отже за державний кошт УТМР поповнило свій бюджет.
Вся риба яка була записана в накладних була загружена та вся до одного хвоста попала в водойми, представники Федерації риболовного сполрту проконтролювали.
Все запротоколіровано на фото та відео.
Хрінницьке водосховище біля 3т900кг,
Млинівське водосховище біля 1т500кг,
Басів Кутське водосховище біля 900кг.
Більш точні цифри та фото-відео матеріали виложу пізніше.
Коментарі можна сьогодні подивитись в новинах по Рівне-1.
Відповісти

Повернутись до “Екологія та Відновлення рибних запасів”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей