Тубус

Все що потрібно на рибалці і не тільки виготовлене своїми руками
Аватар користувача
Женя
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 54
З нами з: 19 квітня 2009, 00:00
Контактна інформація:

Тубус

Непрочитане повідомлення Женя »

Пропоную саморобний тубус для штекерних вудилищ. Ідемо в будівельний магазин і вибираєм пластикову каналізаційну трубу необхідного діаметра, плюс до неї торцеві резинки заглушки.Під глухий кінець можна підкласти пінопласт або паралон. Дома відміряєм необхідну довжину і відрізаєм. Можна дві або три труби перемотати разом скотчем. Далі тюнінг по необхідності: просим дома дружину або несем це діло в ательє по пошиттю одягу або меблів і обтягуєм тканиной або шкірой на ваш смак і ваш вибір, можна на одному кінці зробити ковпачок і приробити замочок з бігунком+пришити ручку для зручності. Получається в два рази дешевше ніж готовий тубус в магазині а якість може і краща.
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Тубус

Непрочитане повідомлення trans »

Женя, інформація з твоєї практики чи твої теоретичні роздуми?

В будівельних магазинах продається труба каналізаційна з діаметром 50мм, потім 110мм і дальше ще більші. Причому розміри зовнішні. Вдповідно внцтрішні (в 50) = 46мм.
Вказані тобою штекерні удилища як і більшість спінінгів в "50" просто не влазять - мішає перше "велике" пропускне кільце. Знайти щось середне - з діаметром 70-80мм - проблема, хоча ні - можна водозливна пластмасова труба (ринва), але ціна порядка 7доларів за 1 м погонний.
Торцеві резинки заглушки - глухих повністю не існує (фабричних), є лише перехідні - з 50 на 32 чи на 25 (для підключення зливу пральних машин).... Але ж вони не глухі....
Продаються торцеві заглушки пластмасові - з зовнішнім діаметром також відповідно 50мм, але використати їх можна лище в раструб каналізаційної труби (потовщення), який є лише з однієї сторони. Використовувати їх як зємні - дуже проблемно - зєднання досить щільне (для цього в принципі вони і призначені).
Ну а тепер на рахунок тюнінга. Якщо купляти тканину лише на один тубус (враховуючи і внутрішній), тобто невеликим обємом, вартість матеріалів получається порядка 100грн (наш форумчанин Саша-Наташа може підтвердити, поскільки сам недавно це купляв і виготовляв такий тубус - до речі получився дуже навіть шикарний).
Якщо взагалі віднести в ательє, як ти пропонуєш, то ціна буде ще дорожча....
Можливо я помиляюсь в якихось цифрах чи розрахунках, але не все так просто. Дешевим він буде якщо купляти тканину, замочки, труби..... більшими обємами, обшивати самому а не в ательє.......
Єдине, що хочу відмітити, що річ зроблена своїми руками є набагато "цінніша і рідніша" багатьох брендів.
Аватар користувача
Vik
Герой
Герой
Повідомлень: 542
З нами з: 21 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

Re: Тубус

Непрочитане повідомлення Vik »

Торцеві заглушки - глухихi повністю Існують:
Зображення
Зображення
на рахунок тканини в середині тубуса, питання спірне, навіщо вона там, яка функція??? висить як кусок ганчірки, розумію ще якщо Ві взмозі її приклеїти, а так?
якось я робив з картонних труб два тубуса, собі і Ратіk-у, фотки якщо не провтикаю вечором закину, так от собівартість такого виходить в районі 40грн, без вартості роботи.
Водостічна трубу попри свою ціну тонкувата,
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Тубус

Непрочитане повідомлення trans »

trans писав: Торцеві резинки заглушки - глухих повністю не існує (фабричних), є лише перехідні - з 50 на 32 чи на 25 (для підключення зливу пральних машин).... Але ж вони не глухі....
Продаються торцеві заглушки пластмасові - з зовнішнім діаметром також відповідно 50мм, але використати їх можна лище в раструб каналізаційної труби (потовщення), який є лише з однієї сторони. Використовувати їх як зємні - дуже проблемно - зєднання досить щільне (для цього в принципі вони і призначені).
Віть, ти просто неуважно почитав мій пост :) Резинових неіснує, пластмасові - існують, але лише в раструб. Автор теми написа торцеві резинки-заглушки, чому я його поправив.
Аватар користувача
trans
Козак
Козак
Повідомлень: 463
З нами з: 05 листопада 2008, 01:00
Контактна інформація:

Re: Тубус

Непрочитане повідомлення trans »

А що стосується - доцільності виготовити самому тубус, так я звичайно не то ще не заперечую, а навпаки підтримую.
Я ж, до речі, такі труби і бумажні і пластмасові для власного виготовлення тубуса продаю (див. Барахолка).
Єдине, про ще варто знати - "напролом"- все купити на ринку і пошити в ательє - економії не буде.
Якщо з розумом - можливо використати залишки меблевих тканин чи шкірозамінника, не брати тканину всередину (на 100% впевнений що вона там також непотрібна......
P/S. В даний час я користуюся бумажним тубусом без покриття тканиною, а просто два рази щільно обмотав бумажну трубу прозорим скотчом (для запобігання попадання вологи). Собівартість - 15грн+заглушки і скотч.
Можна бумажну трубу обклеїти аракалом з власним логотипом риболова чи можливо назвою спіннга...., а тоді покрити захисним покриттям, також буде цікаво.
Аватар користувача
Женя
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 54
З нами з: 19 квітня 2009, 00:00
Контактна інформація:

Re: Тубус

Непрочитане повідомлення Женя »

Так 70-80 каналізаційних немає, є тільки 32, 50, 100, 150, я брав 100. В мене влізло два спінінга.Резинові заглушки брав з найменшим діаметром внутрішнього отвора в середині і закладав його з середини паралоном, паралон садив на момент. (Хоча продавець в магазині казав що були повністю глухі в яких вирізався необхідний діаметр). Тканини не дорогі, за 70грн можна купити 1 пог.метр шириною 1.6м якісного шкірозамінникі, я брав в магазині на 12 школі ДекорАвто здається.
Пошила дружина, там професійних навиків по шиттю не потрібно.
Я не стверджую що цесамий правильний, ідеальний і найкращий варіант тубуса і щоб всі все кидали і починали їх робити, просто краще зберігати вудилище в такому ніж у мягенькій тканині де воно може легко травмуватись як при зберіганні так і при транспортировці.
Аватар користувача
Vob Ler
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 312
З нами з: 14 жовтня 2008, 00:00
Телефон: 0679200934
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: Тубус

Непрочитане повідомлення Vob Ler »

Пользую трубу для слива Евросток(коричневая). Внешний диаметр 80см. Два спининга входит впритык, но входит. Ткань я считаю лишней(добавляется вес) а вот ручки нужны две. Короткая для переноса в руке и длинная, для ходовой рыбалки. На торцы поставил обрезки пластиковой бутылки(зелёной) для УКСУСА. У неё дно ровное, без "звёздочки"и диаметр подходящий, после чуток над паром подержать. Снизу поплотнее, а сверху чтоб снимать можно было. На дно пробок поролон и всё! Удачи.
Аватар користувача
Саша@Наташа
Дослідник
Дослідник
Повідомлень: 41
З нами з: 25 лютого 2010, 01:00
Звідки: Рівне
Контактна інформація:

Re: Тубус

Непрочитане повідомлення Саша@Наташа »

Купивши ультралайтовий спіннінг, постало питання його захисту в період тренспортування, збереження та переносу (хоча тубус у мене і був, але він більш придназначений для транспортування декількох вудилищ, є громіздким та трошки незручним при ходовій рибалці). Бачивши як люди роблять собі самі тубуси та добряче "порившись" в інтернеті, знайшов відповідну інформацію по варіанти виготовлення їх самому. Скупивши необхідні матеріали, вперше в житті сів за швейну машинку, і ось що у мене вийшло...
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
P.S. За основу було взято сантехнічну трубу діаметром 50, кільця спінінга дозволяли використати цей діаметр. Тубус переніс дорогу до Чорного моря (описано на форумі), і дуже добре себе зарекомендував. Легкий, компактний, надійний, зручний у переносі та налаштуванню. Матеріали були використані ті, які були в наявності на той час у магазинах м.Рівне. Цінова категорія простих матеріалів може коливатися приблизно від 70-100 грн. Згоден з думкою по застосуванню інших матеріалів, як нових так і БУ, починаючи від труб, тканин і закінчуючи замочками та карабінами.
Аватар користувача
olik
Ледар
Ледар
Повідомлень: 35
З нами з: 27 березня 2009, 01:00
Контактна інформація:

Re: Тубус

Непрочитане повідомлення olik »

Саша@Наташа писав:Купивши ультралайтовий спіннінг, постало питання його захисту в період тренспортування, збереження та переносу (хоча тубус у мене і був, але він більш придназначений для транспортування декількох вудилищ, є громіздким та трошки незручним при ходовій рибалці). Бачивши як люди роблять собі самі тубуси та добряче "порившись" в інтернеті, знайшов відповідну інформацію по варіанти виготовлення їх самому. Скупивши необхідні матеріали, вперше в житті сів за швейну машинку, і ось що у мене вийшло...
P.S. За основу було взято сантехнічну трубу діаметром 50, кільця спінінга дозволяли використати цей діаметр. Тубус переніс дорогу до Чорного моря (описано на форумі), і дуже добре себе зарекомендував. Легкий, компактний, надійний, зручний у переносі та налаштуванню. Матеріали були використані ті, які були в наявності на той час у магазинах м.Рівне. Цінова категорія простих матеріалів може коливатися приблизно від 70-100 грн. Згоден з думкою по застосуванню інших матеріалів, як нових так і БУ, починаючи від труб, тканин і закінчуючи замочками та карабінами.
Класна ідея. Дякую. Візьму на замітку. Тоже сооружаю тубус на УЛ і тоже в каналізаційну трубу 50 входить. Буду дерзати.
Відповісти

Повернутись до “Саморобки”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість