Ультралайт

палки, катушки, жилка, шнури....
Аватар користувача
Костя
Ледар
Ледар
Повідомлень: 24
З нами з: 28 квітня 2010, 21:11
Телефон: 0967229258
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Костя »

На мою думку тонкий шнур краще використовувати, але дивлячись на які приманкі здебільшого ловите? Якщо ловите МДЖ то в монофілкі більше переваг ніж в шнура. Поводок тут хібащо люрикс і то якщо є можливість зустрітись з зубатою, якщо плануєте лише на окуня і білу рибу то можна обійтись і без поводка.
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Аватар користувача
KYM
Бро
Бро
Повідомлень: 1706
З нами з: 17 листопада 2007, 01:00
Телефон: 067-360-88-01
Звідки: г.Ровно
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення KYM »

Костя писав:,..Якщо ловите МДЖ то в монофілкі більше переваг ніж в шнура. Поводок тут хібащо люрикс і то якщо є можливість зустрітись з зубатою, якщо плануєте лише на окуня і білу рибу то можна обійтись і без поводка.
Моя думка діаметрально протилежна! МДЖ - мікро-джиг => ДЖИГ...! Як джигувати з лєскою, а не шнуром, тим більш на суперлегкі груз-головки? Лєску можна використовувати при проводці в товщі води, пульсуючій проводці, рівномірній проводці, якщо такий тип проводки на момент лову дає кращий результат ніж джиг - звісно виграє лєска але якщо проводити ступінчасту проводку (джигувати), ви просто не будете відчувати коли приманка торкається дна і т.п. - тут краще шнур.
Щодо мене - ловлю на шнур але в потрібних випадках просто ставлю довший повідок з монофілки або флюорокарбона. Нажаль не знаю повідків з люриксу, можливо це щось міцне, послухав би про цей матеріал із задоволенням для розширення кругозору.
Для починаючих рекомендував би шнур диаметром близько 0,11мм і на повідок карбон або монофілку від 30-40 см і більше, диаметром від 0,12 до 0,23 мм. Якщо є велика (!) вірогідність зловлення щуки, ставлю карбон від 0,37 до 0,45 мм.
Шнур з повідком кріплю обов"язково без будь-яких вертлюгів і т.п. (виняток - оберталки - тут вертлюг можна кріпити перед бльосенкою або повідок до шнура через вертлюжок), також, коли окунь прошений - груз-головку до повідка кріплю лише вузлом!
Ось таке у короткому.
НХНЛ!
Не учи рыбу плавать!
Аватар користувача
Горыныч
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 885
З нами з: 13 грудня 2007, 01:00
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Горыныч »

KYM писав:Моя думка діаметрально протилежна! МДЖ - мікро-джиг => ДЖИГ...!
....
Для починаючих рекомендував би шнур диаметром близько 0,11мм і на повідок карбон або монофілку від 30-40 см і більше, диаметром від 0,12 до 0,23 мм. Якщо є велика (!) вірогідність зловлення щуки, ставлю карбон від 0,37 до 0,45 мм.
Шнур з повідком кріплю обов"язково без будь-яких вертлюгів і т.п. (виняток - оберталки - тут вертлюг можна кріпити перед бльосенкою або повідок до шнура через вертлюжок), також, коли окунь прошений - груз-головку до повідка кріплю лише вузлом!
Ось таке у короткому.
НХНЛ!
По этому вопросу как раз последние рыбалки были показательными...
Согласен с Сергеем по поводу: МДЖ+ монофил = плохо :hi_hi_hi: Убеждался в этом не раз, но видать забыл - в субботу в Бычали поставил леску, ловил крайне не комфортно, хотя пожалуй ловилось лучше обычного...
Возможно не прав, но заметной разницы между флюро поводком и поводком из лески не заметил. Но КУМу виднее и видимо на соревнованиях, это может сыграть свою (может даже решающую) роль.
В Мочулках был срез щучкой МДЖ, поставил поводок из лески 0,31 (что была в машине) - вытянул щучку, хотя МДЖ был не в гландах, но и не за край губы. Это просто пример, а не призыв делать поводки на щуку из лески :), лучше как рекомендовал Сергей
ставлю карбон від 0,37 до 0,45 мм.
Улыбайтесь, господа! Во весь улыбальник улыбайтесь :)))) ...
Аватар користувача
Vob Ler
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 312
З нами з: 14 жовтня 2008, 00:00
Телефон: 0679200934
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Vob Ler »

Горыныч писав: Возможно не прав, но заметной разницы между флюро поводком и поводком из лески не заметил.
Когда по дну джигуеш, встречаются разные препятствия в виде коряг или камней обросших ракушкой. Так вот флюр получше держит ракушку(я имею ввиду тонкие диаметры).
Аватар користувача
Горыныч
Рідненький
Рідненький
Повідомлень: 885
З нами з: 13 грудня 2007, 01:00
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Горыныч »

Vob Ler писав:Когда по дну джигуеш, встречаются разные препятствия в виде коряг или камней обросших ракушкой. Так вот флюр получше держит ракушку(я имею ввиду тонкие диаметры).
Я тоже об этом читал, но не встречал у нас ракушек...
Еще замечу - ни в коем случае не хочу "научить плохому" :hi_hi_hi: , писал без претензии на истину, просто свои ощущения и как сам делаю...
Улыбайтесь, господа! Во весь улыбальник улыбайтесь :)))) ...
Аватар користувача
Костя
Ледар
Ледар
Повідомлень: 24
З нами з: 28 квітня 2010, 21:11
Телефон: 0967229258
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Костя »

В мікроджигові все контролюється по дузі з лєскі, тут не потрібно чикати сильного удару в руку як в джигові , звісно і в МДЖ є удари в руку але не завжди, також можна контрольювати проводку по кінчику спіна! Якщо ви рибалите на шнур то при покльовці риба відчуває опір і її інтерес до приманки пропадає, а лєска трошки розтагується і риба не відчуває опору, а коли ще при цьому мякий спін на мою думку це дуже глушить ривки риби. Шановні форумчани це лише моя думка, рибалю на МДЖ тривалий час і роблю для себе висновкі і ділюся ними з колегами по захопленню.
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Аватар користувача
Rostislavovich
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 198
З нами з: 26 березня 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Rostislavovich »

Костя. А як ти будеш все контролювати якщо буде хотяби вітер +коливання човна? Пробував? Чи взагалі пробував ловити шнуром?
Аватар користувача
ВікторGVS
Абориген
Абориген
Повідомлень: 148
З нами з: 17 квітня 2010, 18:51
Телефон: 234567
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення ВікторGVS »

І моя думка: у всіх випадках, якщо тільки мова не йде про матеріальні затрати, шнур краще моно. Тому що не не розтягується, відповідно краща чутливість, тому що дозволяє комфортно використовувати значно тонший і міцніший матеріал в якості жилки, а відповідно, знову ж таки, краща чутливість всієї оснастки
Аватар користувача
Konstantin
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 186
З нами з: 30 червня 2008, 00:00
Телефон: 777-777
Звідки: г.Ровно РОФРС
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Konstantin »

Лично я долгое время ловил монолеской на МКДЖ и чувстовал себя комфортно.Однозначный плюс при ловле окуня,это то,что рывки рыбы гасятся и получается меньше сходов..

Недавно начал ловить на шнур...чувствую себя тоже комфортно и меньше потерь приманок...на монофилку как то пока не хочется переходить на подсознательном уровне...но если на стоячем вожоеме с минимальной возможностью зацепов,то я поставлю моно ОДНОЗНАЧНО!
Аватар користувача
Костя
Ледар
Ледар
Повідомлень: 24
З нами з: 28 квітня 2010, 21:11
Телефон: 0967229258
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Костя »

Gab, проблему з вітром вирішити можна прост контролюючи вершинку спіна, так як в мікроджигу спіненг з тастом максимум до 10г то контролювати приманку просто. Шнуром рибалю часто, і я знаю його плюси та мінуси.
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Аватар користувача
ВікторGVS
Абориген
Абориген
Повідомлень: 148
З нами з: 17 квітня 2010, 18:51
Телефон: 234567
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення ВікторGVS »

Konstantin писав:Лично я долгое время ловил монолеской на МКДЖ и чувстовал себя комфортно.Однозначный плюс при ловле окуня,это то,что рывки рыбы гасятся и получается меньше сходов..

..на монофилку как то пока не хочется переходить на подсознательном уровне...
Костя, от тільки в психології і причина.
Костя писав:Шнуром рибалю часто, і я знаю його плюси та мінуси.
Поділіться плюсами моно. Я теж маю додаткові шпулі з моно, але тепер розумію японців, які свої катушки виготовляють лише з однією шпулею
Аватар користувача
Vob Ler
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 312
З нами з: 14 жовтня 2008, 00:00
Телефон: 0679200934
Звідки: Ровно
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Vob Ler »

Остап писав: Я теж маю додаткові шпулі з моно, але тепер розумію японців, які свої катушки виготовляють лише з однією шпулею
+1. Четыре шпули лежат два года без воды. Шнуром чуствуеш как рыба берёт за хвостик(именно берёт, а не дёргает), а чтоб губы не рвать окуню нужен спиннинг тестом до5-6г или фрикцинчик отпустить.
Аватар користувача
Rostislavovich
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 198
З нами з: 26 березня 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Rostislavovich »

Раніше також вкористовував моно. Але коли перейшов на шнур зрозумів скільки покльовок я пропускав з моно. Тай хотяби шия не болить- весь час дивитись на кінчик :)
Аватар користувача
Bizba
Бувалий
Бувалий
Повідомлень: 89
З нами з: 26 листопада 2007, 01:00
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення Bizba »

Вставлю и я свои пять копеек. Для МДЖ - в 90% случаев - однозначно шнур.. и желательно потоньше. Так как поимки серьезных рыбоф носят скорее случайный характер. Плюсы - чувствительность. Так как действительно, при неактивном окуне почувствовать вовремя момент "пощипывания" или "засасывания" приманки на моно практически не представляется возможным. А уж тем более сделать своевременную подсечку. Да в ветренную погоду им ловить намного комфортнее. Как вариант - ловля на флюрокарбон. Не просто поводок, а на катушке полностью флюр. Он жестче чем моно, малозаметный, да и растяжимость у него маленькая.
Насчет наблюдения поклевки по кончику при ловле на моно.... Ну.. спин до 10 грамм - это уже далеко не МИКРОджиг... Это лайт... Микроджиг - имхо, это ну макисмум до 5-6 грамм..
Аватар користувача
AnMyk
Балакучий
Балакучий
Повідомлень: 193
З нами з: 24 лютого 2010, 01:00
Контактна інформація:

Re: ULTRALIGHT

Непрочитане повідомлення AnMyk »

pushustuy писав:хочу спитати в досвідчаних рибацюг, так як я в УЛ взагалі нульвий по поводу лески при ловлі на ультралайт, що використавувати, шнур чи всеж монолеску, і якої товщини, скажим при тесті палки 1 - 8грам? Який поводок використовується при УЛ і чи використовується взагалі? наперед дякую.
Якщо МДЖ або твіч то краще шнур. Орієтуватись, на мою думку, краще не на діаметр шнура а на розривне навантаження, використовую 4 lb. Окремо слід згадати питання ціни, якісний тонкий коштує, як правило, раза в півтора дорожче ніж такий самий товстіший. Для решти випадків, а для вертушок обов'язково, можна використовувати моно, 0,14 - 0,16, чутливість снасті при цьому буде гірша. Без повідка ловити можна де мала ймовірність покльовки щуки або на МДЖ, де вартість приманки незначна. А маленькі воби і блешні коштують як "дорослі", тому з ними майже завжди використовую повідок, довжиною сантиметрів 5 - 7. Роблю їх з першої струни або тонкого повідкового матеріалу. Також використовую середню жилу тонкого тросіка, вставляю вертлюжок і карабінчик, скрутку роблю виток до витка.
Відповісти

Повернутись до “Спінінгові снасті”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість